درباره نشر پایا

درباره انتشارات پایا بیشتر بدانیم

انتشارات پایا در سال 1371 تاسیس گردید.این انتشارات با همکاری نویسندگان و اساتید برجسته ادبیات، تاریخ، هنر، جامعه شناسی وعلوم پایه تاکنون بیش از 100 عنوان کتاب را به چاپ رسانده که از این تعداد عنوان برخی بارها تجدید چاپ گردیده اند.

پديدآورندگان و مترجمانی كه به نشر كتاب درانتشارات پایا تمايل دارند بايد، با در نظر گرفتن ملاحظات ذيل و با توجه به موضوع اثر، فرم «پيشنهاد همكاري» را از وب سايت دريافت و آن را پس از كامل كردن ارسال كنند. در اين مرحله، به ارسال متن اثر پيشنهادي نيازي نيست. در صورتي كه اثر در حوزة فعاليت انتشارات قرار داشته باشد و مناسب براي بررسي تشخيص داده شود، براي دريافت متن اثر با پديدآورنده تماس گرفته خواهد شد.

در این روش، کتاب پیشنهاد شده به دو داور آشنا به موضوع کتاب، که از اساتید و یا صاحب­نظران مرتبط هستند جهت ارزیابی ارجاع می­شود. سپس در شورای علمی انتشارات، نتایج ارزیابی داوران ارائه شده و کتاب پیشنهادی بر مبنای نظر داوران و همچنین بر اساس نظرات اعضای شورا ، هم از لحاظ کیفیت علمی اثر و هم از نظر امکان­سنجی بازگشت سرمایه، مورد بررسی قرار می­گیرد. پس از این مرحله، در صورت تصویب شورا برای چاپ کتاب پیشنهادی، کتاب مورد نظر برای طی مراحل فنی به واحد تولید انتشارات سپرده شده و پس از عقد قرارداد با صاحب اثر برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می­شود.